Jídelníček na hubnutí

Pokud se snažíte zhubnout, tak nejen cvičení ale především strava je podstatná k docílení kýženého efektu, tedy dlouhodobého snížení hmotnosti bez tzv. Jo-jo efektu. Jídelníček na hubnutí je jídelníček sestavený na míru Vašim potřebám. Je navrhnut tak aby plně vyhovoval cílům, kterých se snažíte dosáhnout. Jídelníček na hubnutí si samozřejmě můžete sestavit i sami, ale výsledek je často neefektivní až kontraproduktivní. Jako u každé odborné činnosti i v oblasti stravování, do které sestavení jídelníčku na hubnutí patří, je vyžadována jistá praxe a znalost. 

Nechte si sestavit jídelníček na hubnutí od člověka s dlouholetými zkušenostmi a praxí, získáte tak vynikající zbraň proti nadbytečným kilům, která Vás bude provázet v boji k Vašemu lepšímu já.

Pokud jste dočetli až k této části textu a neobjednali si službu “jídelníček na hubnutí”, tak máte jistě spoustu dotazů, například „v čem je jídelníček na hubnutí rozdílný oproti klasickému jídelníčku?“ Nebo se možná ptáte „opravdu potřebuji jídelníček pro hubnutí, nestačí pro zhubnutí pouze správně a pravidelně cvičit?“. Na tyto a další dotazy se spolu v následujícím článku podíváme.

Jídelníček na hubnutí - k čemu je dobrý?

Na první pohled se tato otázka může zdát bezpředmětná, avšak spousta lidí žije v přesvědčení, že jídelníček na hubnutí nepotřebují. Domývají se, že jim stačí pouze cvičit, případně se tzv. zdravě stravovat. Bohužel jsou tyto a podobné představy mylné. Je známo, že při jakémkoliv dlouhodobém cvičení, ať již za účelem nabírání hmoty, nebo naopak snížení hmotnosti, hraje strava přibližně 70% roli z celého procesu proměny. I když se budete stravovat zdravě dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ani tak Váš jídelníček na hubnutí zřejmě nebude dosahovat takové efektivity jako jídelníček na hubnutí prvotřídně sestavený odborníkem na danou problematiku.

Jídelníček na hubnutí - stačí jíst zdravé potraviny?

„Mám zdravý jídelníček, ale výsledek nepřichází. V čem je tedy problém?“ Odpověď je jednoduchá, podstatný je nejenom druh použitých potravin ale také jejich setřídění v rámci denního režimu. Například nebudeme jíst ovoce v noci i když se jedná o zdravou potravinu, jelikož přijímat cukry před spaním je v rámci snižování hmotnosti značně kontraproduktivní.

Existuje spousta prospěšných potravin, ale budeme-li je konzumovat bez jednoznačného řádu a struktury nedocílíme nejen optimálního výsledku, ale někdy může být špatně načasovaná doba nebo množství konzumace dokonce spíše na škodu. Správně sestavený jídelníček na hubnutí je nejen zdraví prospěšný ale také maximálně účinný, jelikož je koncipován právě tak aby Vás jasnými a jistými kroky vedl k cíli.

Jídelníček na hubnutí - co si pod tím představit?

Základem jídelníčku na hubnutí jsou především kvalitní potraviny. To nemusí vždy znamenat předražené potraviny – v dnešní době je mnoho možností, jak zakoupit kvalitní potraviny za rozumnou cenu. Samozřejmě je potřeba se řádně informovat a o kvalitní potraviny se zajímat, protože i když budete mít ten nejlepší jídelníček na hubnutí, bez kvalitních potravin mu výrazně ubíráte na hodnotě.

Jak je zmíněno výše jídelníček na hubnutí je služba na míru každému klientovi, proto je možné vyjmenovat pouze základní obecně zdravé potraviny, které jídelníček na hubnutí obsahuje. Jsou jimi:

  • Zelenina
  • Ovoce
  • Ryby
  • Luštěniny
  • Obiloviny
  • Mléčné výrobky

Důležité je také pořadí jednotlivých pokrmů vzhledem k režimu klienta.

Hlavní složkou je tedy především zelenina a ovoce, které by měli tvořit většinu proviantu, získáme tím dostatek vitamínů a živin. Následně rybí maso, které může nahradit maso jatečných zvířat, vzhledem k výživovým hodnotám a stravitelnosti. Dále jsou zde luštěniny, které jsou skvělou přílohou, nakonec jsou vhodné obiloviny a mléčné výrobky. Samozřejmě nesmíme zapomenout na řádný pitný režim, který jídelníček na hubnutí také zahrnuje.

Jídelníček na hubnutí - suplementy

Suplementy neboli doplňky stravy nemusí jídelníček na hubnutí obsahovat, nejedná se o nezbytnou složku, volba je na klientovy. Jejich užívání je tedy možné ale vše je potřeba konzultovat, aby nedocházelo k možným kolizím, které by mohli vzniknout právě nevhodnou kombinací stravy a doplňků. Jak již z názvu vyplývá doplňky stravy jsou pouze doplňky a jídelníček na hubnutí sám o sobě je dostatečný pro dlouhodobé snížení hmotnosti a zkvalitnění životní úrovně.

Jídelníček na hubnutí - nechci cvičit, ale chci zhubnout

Určitě existují i velice zaneprázdnění lidé, kteří na cvičení nemají čas nebo jim na cvičení nezbývá sil, popřípadě cvičit nechtějí. Samozřejmě i pro ně je jídelníček na hubnutí vhodnou cestou ke snížení hmotnosti i bez nutnosti cvičit.

Nežijme však v bludu, aktivní pohyb je velmi podstatný a pokud ho vynecháme sami se tím ochuzujeme o profit z pohybu. Snížení hmotnosti tedy možné je a jídelníček na hubnutí Vám poskytne dostatečný základ, ale dílčí výsledky se budou projevovat pomaleji a celkový proces hubnutí bude dlouhodobějšího charakteru.

Jídelníček na hubnutí - kdy mohu očekávat výsledky?

Bohužel na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Každý jeden z nás je individuální bytost. Ačkoli jsou jisté základní principy, které obecně platí, je zde řada dalších faktorů, které nelze globalizovat a jsou součástí procesu přeměny v jakémkoliv směru. Samozřejmě by každý mohl dostat jídelníček na hubnutí tvořený na základě šablony méně či více sofistikované. Takové řešení by bylo sice jednoduché, avšak ne už účinné ani profesionální.

Neexistuje univerzální jídelníček na hubnutí, ale existuje pomyslný univerzální postup na sestavení jídelníčku na hubnutí, který můžeme jednoduše charakterizovat jedním slovem a tím je přístup. Jedině kvalitní zohlednění všech aspektů povede k úspěšné realizaci, jejímž výsledkem bude kvalitní jídelníček na hubnutí sestavený na míru.

Dalším faktorem je fyzická aktivita a její účinnost, což je rozsáhlé téma samo o sobě, rád Vám v této problematice také poskytnu konzultaci a případné vedení. V neposlední řadě zde hrají velkou roli obyčejná lidská vůle, disciplína a především motivace, která nás vede k finálnímu cíli. Pří kompletním zahrnutí výše zmíněných aspektů, tedy kvalitní jídelníček na hubnutí, vhodná pohybová aktivita a správně nastavená psychika, můžeme očekávat výsledky již po prvním měsíci procedury.

Sledování váhy není zcela objektivní, jelikož I při snižování hmotnosti, při správné dodržování harmonogramu dochází k úbytku tuku ale zároveň k nabírání svalové hmoty. Když si uvědomíme že centimetr krychlový tuku je o dost lehčí než stejný objem svalové hmoty, uvědomíme si, že sledovat váhu, a to především v prvních měsících je spíše na škodu. Nejlepší metodou pro zaznamenávání výsledků je pravidelné přeměřování jednotlivých partií a srovnávání fotografií. 

Nejsem jenom výživový poradce, ale i osobní trenér, který vám nabízí například tyto tréninkové programy: Tvarování postavyNárůst svalůRedukce váhyRehabilitační cvičení , cvičení proti bolesti zadkondiční cvičení a mnoho dalších programů. Mimo to také vedu treninky na Sparťan raceCross training a lze se domluvit na tréninku u vás doma (cvičení doma s fitness trenérem).