Výživové poradenství

Chcete změnit svůj jídelníček nebo celý váš životní styl? Máte v úmyslu snížit vaši hmotnost? Jde Vám o tvarování postavy nebo o nárůst svalů? Pak jste na správném místě. Pomocí účelného a efektivního výživového poradenství se vaše sny mohou stát realitou. Výživové poradenství se ovšem nehodí jen lidem, kteří chtějí transformovat své tělo. Díky správnému výživovému poradenství se můžete snadno vyhnout škodlivým potravinám a vědět co a v jakém množství tělu naopak prospívá. Výživové poradenství se tedy hodí naprosto každému. Pokud vaše tělo potřebuje opravdovou změnu, pak není nač čekat. Nechte si udělat výživové poradenství na míru – pošlete objednávku ještě dnes.

Výživové poradenství - cíle

Pokud bychom měli problematiku hodně zobecnit, pak se výživové poradenství zabývá tím, co by měl člověk jíst, v jakém množství a v jakou dobu, aby dosáhl požadovaných cílů. Cíle lidí mohou být různé. Jedním z cílů, který je jistě žádoucí a společný pro všechny je jíst zdravě – tedy nejíst potraviny, které by mohli být pro naše tělo jakýmkoliv způsobem škodlivé. Dále se mohou požadavky na výživové poradenství lišit v závislosti na cílech konkrétních osob, jejich věku a fyzické kondici. Nejčastější cíle výživového poradenství bývají:

  • Výživové poradenství pro hubnutí
  • Výživové poradenství pro nabrání svalové hmoty
  • Výživové poradenství pro vytvarování postavy
  • Výživové poradenství pro změnu stravy během nebo po těhotenství
  • Výživové poradenství k vykonávání (vrcholového) sportu
     

Výživové poradenství – pozor na podvodníky

Jak si lze snadno povšimnout – společnosti zaměřené na prodej nejrůznějších suplementů lákají nejen studenty ve velkém do pozic “výživových poradců“. Ve skutečnosti se ale jedná o snahu prodat Vám, pokud možno co nejvíce přípravků, které ale mnohdy ani nepotřebujete nebo hůř – jsou pro Vás kontraproduktivní. Proto si dejte pozor na nekalé praktiky těchto obchodních společností, které se na Vás snaží vytěžit co nejvíce peněz. Místo toho si je dobré sjednat výživové poradenství u ověřených nezávislých výživových poradců, které mají vynikající reference a za které tedy mluví jejich činy.

Jak se výživové poradenství dělat nemá?

Jaké jsou špatné praktiky samozvaných poradců v oblasti výživového poradenství a jak poznat opravdové profesionály, kteří mi dokáží efektivně pomoci? Jak by tedy měl vypadat ten správný profesionální poradce? Určitě by to měl být někdo kdo se prací výživového poradce živý na plný úvazek. Často práci výživových poradců dělají studenti, kteří si tímto pouze přivydělávají. Znalosti a orientace v problematice výživového poradenství bohužel ani mnohdy nespadají do jejich dovedností. V nejlepším případě nějakou dobu již cvičí, mají o výživové poradenství zájem a vlastní pár certifikátů o výživě. To je jistě dobrý začátek, avšak být profesionálním výživovým poradcem vyžaduje věnovat tomu všechen svůj čas, žít tím opravdu na plno a mít za sebou mnohaleté zkušenosti a stovky spokojených klientů.

Takovými odborníky nejsou bohužel ani doktoři, kteří služby výživového poradenství nabízejí. Jejich záběr dovedností a znalostí je totiž natolik komplexní, že nemohou být na tak rozsáhnou problematiku jako je výživové poradenství, opravdovými specialisty. Navíc to nemohou být obecně ani lidé, kteří káží vodu a pijí víno – pokud sami nežijí to co ostatním doporučují, jak pak mohou adekvátně poradit? Pouze teoretické znalosti jsou nedostačující. Praktické dovednosti z let minulých také přijdou vniveč, jelikož se na trhu jídlo, respektive jeho složení obrovskou rychlostí mění.

Výživové poradenství – mylné představy

Díky internetu mají lidé často mylné nebo zavádějící informace o různých termínech a pojmech. Termín výživové poradenství není výjimkou. Představy lidí o výživovém poradenství přicházejí často i do obou extrémů. Můžeme do nich spolu nahlédnout:

Extrém první – výživové poradenství je podvod

Jistá skupina lidí zastává názor, že výživové poradenství je marketingový tah za účelem z lidí vytáhnout peníze (opak však bývá pravdou, výživové poradenství může ušetřit mnoho financí). Tito lidé následně argumentují, že jim poradce řekne: „nejezte tučná jídla, na večer nepřejídejte, jezte zdravé věci jako třeba jogurty, a hlavně trochu cvičte“ a za to si naúčtují nemalé sumy. Pokud tomu tak opravdu je, tak se tyto lidé nechali oklamat samozvanými výživovými poradci, kteří ovšem nic společného s výživovým poradenstvím nemají. To člověk ovšem zjistí až potom co potká opravdového poradce, který mu poskytuje reálné a kvalitní výživové poradenství.

Extrém druhý – správné výživové poradenství ze mě udělá přes noc superhrdinu

Další skupina lidí má představu o nereálných výsledcích, které jsou podnícené nedostatečnou orientací v problematice výživového poradenství, stravy obecně, cvičení, stavbě a možnostech lidského těla ale někdy jsou i mimo oblast i zdravého rozumu a uvažování. Nejčastěji se tento druh mystifikace vyskytuje u mladých kluků, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu nebo u žen a dívek všeho věku, kteří bojují s obezitou a chtějí ubrat na váze. Tento problém se také pojí se špatnou charakterovou vlastností – netrpělivostí.

Dobré výsledky bohužel vyžadují čas, snahu a hlavně trpělivost. To se ovšem týká pouze transformace postavy, kvalitní výživové poradenství se projeví již v prvopočátcích. Můžete pocítit znatelné zlepšení trávení, uvolnění organismu, více energie, uvolněnosti i lepší náladu.

Kontaktujte Vladimíra,

první konzultace a provedení ve fitku je ZDARMA
Kontakt
Poznámky

Výživové poradenství Praha

Máte zájem o výživové poradenství udělané přesně Vám na míru? Není nač čekat – kontaktujte mě a objednejte si konzultaci. Budu se těšit na to, jak společně proměníme Vaši životosprávu k lepšímu.

Výživové poradenství - související činnosti

Nejsem jenom výživový poradce, ale i osobní trenér, který vám nabízí například tyto tréninkové programy: Tvarování postavyNárůst svalůRedukce váhyRehabilitační cvičení , cvičení proti bolesti zadkondiční cvičení a mnoho dalších programů. Mimo to také vedu treninky na Sparťan raceCross training a lze se domluvit na tréninku u vás doma (cvičení doma s fitness trenérem).