Tvarování postavy - Praha

Nejste spokojeni se svou postavou? Jste rozhodnuti s tím něco udělat? Začněte hned! Jak řekl Napoleon: "Chtěl bych neznamená nic, CHCI dělá divy!" A aby se vaše "chci" zhmotnilo, je zde pro vás profesionální trenér Vladimír Veverka a jeho tvarování postavy Praha.

Nejsem jenom výživový poradce, ale i osobní trenér. Jako osobní fitness trenér vám nabízím například tyto tréninkové programy: Tvarování postavyNárůst svalůRedukce váhyRehabilitační cvičení , cvičení proti bolesti zadkondiční cvičení a mnoho dalších programů. Mimo to také vedu treninky na Sparťan raceCross training a lze se domluvit na tréninku u vás doma (cvičení doma s fitness trenérem).

Tvarování postavy - co to znamená právě pro vás?

Jste-li muž, tvarování postavy je chápáno jako nárůst svalů nebo rýsování svalů. U žen je pod pojmem tvarování postavy spíše myšlena redukce váhy a tvarování postavy zpevněním problematických partií. Ale i jednotlivci mezi muži a ženami mají odlišné představy o podobě svého těla a o tom, co by mu tvarování postavy mělo přinést. Každé tělo má jinou strukturu a dispozice, někdo má nadváhu, druhý by mohl přibrat. Žijeme různým způsobem života, kterému se tvarování postavy musí přizpůsobit. Zkrátka každý člověk je jiný a jako profesionální trenér při tvarování postavy přistupuji ke každému jako k individualitě.

Tvarování postavy - jak na to?

Tvarování postavy - nárůst svalové hmoty

Nárůst svalové hmoty je asi sen každého muže. Všichni se jistě shodneme na tom, že muž by měl mít (alespoň nějaké) svaly. Ať už je motivací získání obdivovatelek nebo respekt u kamarádů nebo to člověk dělá pro osobní dobrý pocit ze svého těla, vždy nárůst svalové hmoty přináší uspokojení. Nárůst svalové hmoty představuje získaný objem svalů. Toho dosáhneme při cvičení s větší zátěží s menším počtem opakování – sval se musí hodně vyčerpat, poté si tělo uvědomí, že tuto váhu nezvládá, začne se adaptovat a tvořit větší svalstvo, které už tyto váhy zvládat bude.

Tvarování postavy - rýsování svalů

O rýsování svalů se bude jednat někomu, kdo již má určitý objem svalů ale není spokojen s jejich tvarem či pevností. Pokud není žena spokojena například se svým tvarem pozadí, stehen či tvarem lýtek, pak je správný čas na tvarování postavy pomocí rýsování svalů.
Nejčastěji se rýsování svalů docílí menším závažím s větším počtem opakování. Provádí se například takzvaný „kruhový trénink“. Je to docela náročná forma cvičení pro rýsování svalů, kdy se během jednoho okruhu v posilovně procvičí s krátkými přestávkami horní i dolní část těla. Díky tomu je tento trénink vhodný i jako vytrvalostní trénink pro zlepšení fyzické kondice.

Tvarování postavy - redukce nadváhy - hubnutí

Když chce někdo docílit redukce nadváhy, často začne s dietou. Je to tak trochu „hubnutí bez námahy“. Ovšem většina diet k hubnutí mnoho nepomůže, kila se vrací, lidé si ničí zdraví. Pouhá redukce nadváhy není nejlepším řešením pro tvarování postavy. Tréninkové programy na hubnutí jsou efektivní a cílené. Soustředí se hlavně na hubnutí různých partií vašeho těla, takže jsou vhodné pro lidi s obezitou ale i lehkou nadváhou.

Tvarování postavy - zlepšení fyzické kondice, získání vytrvalosti

Do tvarování postavy popisované v bodech 1 – 3 se nemůžete pustit bez určité fyzické kondice. Zlepšení fyzické kondice je základ, na němž musíte stavět. Nejste-li zvyklí posilovat, je potřeba se zaměřit na získání vytrvalosti a zlepšení fyzické kondice, aby bylo tělo adaptované a mohli jste začít pracovat na svém konkrétním záměru tvarování postavy.

Zadýcháváte se do schodů? Funíte ještě chvíli poté, co jste doběhli autobus? Máte sedavé zaměstnání a nemáte dostatek pohybu? To vše má negativní vliv na vaše svalstvo, které ochabne a začne vás bolet nejčastěji v oblasti zad. Trénink na zlepšení fyzické kondice je všestranný, zapojuje všechny svaly, zlepšuje pohybové schopnosti a tvoří tělesné předpoklady pro jakoukoliv námahu.

Potřebuji trenéra k tvarování postavy? Ano, profesionální trenér má individuální přístup k vaším potřebám

Říkáte si: „Proč si mám platit trenéra na tvarování postavy, když to můžu zvládnout sám?“ Přece zaručené návody na vše, tedy i na tvarování postavy najdeme na internetu a zdarma. Jenže tyto návody jsou často chybné nebo nepřesné a zavádějící. Doporučuji k tvarování postavy individuální přístup, který má profesionální trenér. Pod pojmem individuální přístup se skrývá zdravý jídelníček, stanovení zátěže, počtu opakování, regenerace a spousta dalších důležitých faktorů ovlivňujících cílené tvarování postavy včetně redukce váhy - vše tzv. ušité na míru právě pro vaší postavu.

Profesionální trenér odstraní chyby při tvarování postavy!

Lidé často marní svůj čas a peníze nesprávným postupem při tvarování postavy a očekávané výsledky se nedostavují. Myslí si, že čím větší závaží zvedají a čím vícekrát, tím lépe. V takovém případě je jejich snažení o tvarování postavy nejen zbytečné, ale i nebezpečné! Přetížením vašeho těla může dojít ke kolapsu, svalovému nebo kloubnímu zranění. Opakovaně špatně prováděný cvik může vést dokonce k dlouhodobým zdravotním problémům!

Zkušený profesionální trenér s programem na míru vám zajistí výsledky a vyhnete se zraněním.

S čím vším mi může osobní trenér při tvarování postavy pomoci?

Osobní trenér vám sestaví individuální tréninkový plán a jídelníček na hubnutí šitý na míru vaším potřebám pro tvarování postavy. Osobní trenér vám vždy srozumitelně vysvětlí postup pro kondiční cvičení a upozorní vás na chyby, kterých je třeba se při tréninku vyvarovat. Osobní trenér vám poradí, vyhnete se možným zraněním při nesprávném provádění cviků. Budete mít vedle sebe někoho, kdo vás bude motivovat a povzbuzovat. Osobní trenér na tvarování postavy vám pomůže dosáhnout cíle rychleji a efektivněji, takže vaše námaha bude mít smysl.

Tvarování postavy - chci začít!

Pokud jste se rozhodli pro tvarování postavy v Praze, jste na správné adrese. Jako profesionální trenér tvarování postavy nejprve zjistím vaše potřeby a poté vám vysvětlím, jakým způsobem máte trénovat a stravovat se. Správná strava činí podstatné procento úspěchu. Sestavím vám individuální tréninkový plán a jídelníček pro sportovce šitý na míru vaší postavě. Společně pak začneme pracovat na tvarování postavy jakou požadujete. Věřte, že je to možné – chce to jen odhodlání, správné vedení a vytrvalost a již za pár měsíců sami uvidíte znatelný pokrok!

Tvarování postavy - video